Skip to main content

Přijďte si v sobotu 11/9/2021 prolistovat naši novou knihu Poutník Českým středohořím. Budeme se na vás těšit s Jirkou Svobodou na sobotní akci Makové slavnosti, na zámku Ploskovice. Možná dorazí i Kamenožrout 😃

Kdy: sobota 11. 9. 2021, od 10:00–18:00 hodin
Kde: Zámek Ploskovice
Kdo:
Jiří Svoboda, David Surý
Vstupné: 
50,– Kč pro dospělé, děti od 2l et 30,–Kč

Info od pořadatele:
MAKOVKY! Opět je tu gastro-kulturní akce ♥ Café Páv společně se zámkem Ploskovice chystá Makové slavnosti jako oslavu suroviny, jejíž pěstování má v České Republice dlouhodobou tradici. Opět ve spolupráci se spolkem českého modrého máku. http://ceskymodrymak.cz Můžete se těšit na mák ve všech podobách, slané či sladké delikatesy, maková kosmetika, něco makového na sebe a jiné makové produkty. Produkty naleznete ve stáncích v zámeckých zahradách, tentokrát pod zámkem. Akce je doprovázena kulturním programem. Degustační karty jsou již druhý ročník zrušeny. Máme pro vás opět NOVINKY a máte se na co těšit.
10.00-18.00 DIVADÉLKA, KONCERTY, WORKSHOPY-DÍLNIČKY
SPOLEK ČESKÉHO MODRÉHO MÁKU:
Besedy o zdravé stravě, které naleznete na stánku a na označených místech.
Po celou dobu akce se můžete těšit na workshopy, besedy opírající se o zdravou stravu (mák je bohatý na vápník!…), plstěnou dílničku, recykl/upcykl/lokální obchod Concept store Lorefa, obchod Bona Fide Litoměřice, domácí kváskový chléb, Maková zmrzlina od LEONARDO, bylinkový stáneček, makové menu od Café Páv. Nebude chybět Zoban pražírna Litoměřice, které máme na mlýnku v Café Páv.
Na rady a tipy okolo máku se můžete těšit od spolku Českého modrého máku, zemědělci pak na osivo od PRO SEEDS s.r.o.
Maková mouka a makový olej jsou poslední věcí kterou prozrazujeme, zbylé makové účastníky musíte přijít objevit sami.
Tešíme se, bude to milé, bude to zdravé, bude to mňam!
Mák je všeobecně zdraví prospěšná surovina, lze z ní připravit spousta pokrmů od klasického makovce, přes zmrzlinu až po nádivku do masa – fantazii se meze nekladou.

Akce je vhodná pro děti i dospělé.

David Surý

Author David Surý

More posts by David Surý