Skip to main content

Houby raději fotím než sbírám – nová láska Jiřího Svobody 23 min

Jiří Svoboda – lovec estetických kvalit. Odborník na České středohoří tentokrát v roli houbaře. A jak je jeho zvykem, když se na něco zaměří, tak o tom ví opravdu hodně a navíc o tom umí nádherně a poutavě vyprávět. Bez hub by nemohl život existovat v takové podobě, v jaké ho známe. Houby raději fotí nežli sbírá. Pokud chcete něco vědět o houbách, zeptejte se Jiřího Svobody, nového profesora Matulky a Miroslava Smotlachy v jednom.

Spisovatel Jiří Svoboda: České středohoří je bádání na celý život 28 min

V roce 2014 vydal výpravnou obrazovou publikaci Tajemství Českého středohoří. Šlo o první a údajně zároveň o poslední publikaci tohoto druhu. Naštěstí Jiří Svoboda slovo nedodržel a v roce 2017 vydal Zázračné České středohoří, roku 2019 spatřila světlo světa kniha Východní Krušné hory – krásy dvou světů a před pár dny vyšla zatím poslední kniha Poutník Českým středohohořím.

Na Knoblošce s Jiřím Svobodou 97 min

Krásné povídání Karla Svobody s Jirkou Svobodou o knihách a nejen o nich.

Mart Eslem > Na palubě s J. Svobodou 2 36:35

Je Jirka opravdu „chodící Google?“. Témata: Jan Hus, Milada Horáková, česká povaha, rychlost světla, víra v Boha a specialita nakonec Suiseki.

Mart Eslem > Na palubě s J. Svobodou 10:18

První pilotní video pořadu Na palubě. Talk show, podcast, pokec, prostě příjemné povídání se zajímavými hosty pod širým nebem. Prvním hostem je Jiří Svoboda autor knih o Českém středohoří a Krušných horách.

Kamenné tváře u hradu Varta 3:18

Nerozluštěná záhada Českého středohoří. Kdy, kdo a proč vytvořil záhadné rytiny na skále u hradu Varta?

V nemocnici vystavuje fotograf J. Svoboda 2:14

Vernisáž snímků fotografa Jiřího Svobody. Hlavním motivem fotografií byly historické a přírodní zajímavosti našeho kraje, jako vodopády, hrady, vzácné rostliny a geologické fenomény.

Křest knihy Tajemství Českého středohoří 3:59

Tajemství českého středohoří. To je název knihy, která byla 5. 2. 2015 pokřtěna v klubovně Muzea města Ústí nad Labem. Jejím autorem je fotograf Jiří Svoboda.

Česká televize:

Klenoty naší­ krajiny

Panorama v kouzelné labské nížině, nad níž se tyčí Milešovka a další torza vyhaslých sopek, zná snad každý Čech. Miroslav Vladyka v nové sérii úspěšného dokumentárního cyklu postupně objevuje chráněné krajinné oblasti Česka. [26:09 min]