Skip to main content

  Kontakty

   

  Imagine Media – logo

  Imagine Media, s. r. o.
  grafické a reklamní studio, vydavatelství

  U Panského dvora 986/3
  400 01 Ústí nad Labem
  IČ: 28708351 // DIČ: CZ28708351

  Telefon

  +420 725 099 943
  David Surý

  E-mail

  info@zazracnestredohori.cz

  Jsme kreativní grafické studio a vydavatelství knih s tématikou Českého středohoří a Krušných hor.

  Společnost Imagine Media jsme založili na podzim roku 2009.

  Letos tu pro vás tedy budeme již čtrnáct let, všichni však také máme více než dvacetileté zkušenosti v oboru počítačové grafiky, předtiskové přípravy, polygrafie a marketingu. V naší firmě se sešli přátelé Jiří Svoboda, David Surý, a Martin Surý (do roku 2021), kteří své práci rozumějí a baví je. Spolupracujeme s firmami: vydavatelský dům Economia a.s. / Kolbenschmidt / Pierburg / Magna / Kovona / Kovos / Military Range / vydavatelství AOS Publishing / CWS / Abbott / tiskárna CDSM / Dirickx / Happy Reha / HSC Industry / Krajský úřad Ústeckého kraje / obec Velké Březno / město Trmice a knihovna Trmice / obec Malečov / spolek Malečovský rozhled / Ravago / Ústecká komunitní nadace / Viacell / 22hlav / vydavatelství Bohemica Books / VOŠ a SŠ Průmyslová škola Děčín / cestovatelský festival Kolem světa – Karel Wolf / cestovatel Mart Eslem / spisovatel Adam Chroust / Presidential Cruises Štěpán Rusňák / grafické studio TM Design / Zdemar, a další.

  #zerustredohori #krasydvousvetu

  Máme rádi České středohoří i Krušné hory, tedy pohoří, která máme na dosah. Jirka Svoboda se rozhodl krásy a zajímavosti těchto krajin systematicky zdokumentovat. Nejprve se pustil do Českého středohoří. Prolezl desítky roklí s četnými vodopády, vystoupal na vrcholky kopců se zříceninami středověkých hradů, prochodil krajinu doslova křížem krážem, roztrhal pár bot i oblečení, aby zachytil na čip fotoaparátu hlavní fenomény této “kosmické” krajiny. Postupně vybudoval rozsáhlý soubor fotografií a textů. Nakonec jsme se v roce 2014 rozhodli, že to, co Jirka vytvořil, vydáme formou výpravné publikace s názvem Tajemství Českého středohoří. Kniha vzbudila velmi pozitivní ohlas mezi širokou veřejností, což Jirku v roce 2017 povzbudilo k vytvoření další volně navazující výpravné publikace s názvem Zázračné České středohoří, kde jsou jedněmi z průvodců krajinou památné stromy. A ke Krušným horám byl už jenom krůček. Se stejným nadšením se Jirka pustil do východní části tohoto pohoří – především proto, že východní Krušné hory máme opravdu blízko, a pak také proto, že z publikačního hlediska je tato část Krušnohoří poněkud opomíjená. Publikace, vydaná v roce 2019, má podtitul “Krásy dvou světů” – zatímco jeden svět je na povrchu, druhý se ukrývá v podzemí, neboť Krušné hory jsou hornickou krajinou s nespočtem historických důlních děl a bohatstvím minerálů. V roce 2021 jsme vydali knihu Poutník Českým středohořím a v roce 2023 pak knihu Krásné acháty z Krásného Lesa. Ve vydávání knih pokračujeme neustále. Koncem roku 2023 chystáme další knihu s názvem Chutě a vůně Českého středohoří.
  Jirka se snažil ve svých knihách zachytit všechny “vrstvy” krajiny – přírodní památky, botanické klenoty, historické památky, mineralogická naleziště, zajímavosti a kuriozity. Společně jsme pak doladili výtvarné a technické parametry všech tří knih a vlastním nákladem zajistili jejich výrobu a distribuci.

  Je to příběh, ve kterém se třem kamarádům podařilo stvořit do té doby nevídaný publikační projekt. Je za ním mimořádné úsilí a skoro veškerý volný čas, ale již nyní víme, že jsme potěšili nespočet čtenářů, turistů a milovníků přírody a krajiny.

  Společně jsme zrealizovali také četné přednášky pro knihovny, školy a různé spolky, a to s hojnou účastí. Děkujeme všem našim příznivcům!

   

  Jiří Svoboda [kreativní grafika, výtvarné návrhy a ilustrace, foto, textařina] od roku 2009 do současnosti
  Po inspirativních létech v grafických studiích Severočeského deníku a jeho pozdějšího nástupce Ústeckého deníku, jsem pracoval jako grafik DTP studií. Vzhledem k tomu, že malba a kresba je mým velkým koníčkem, zabývám se také knižní ilustrací, olejomalbou a dalšími výtvarnými technikami včetně sochařství do kamene. S těmito zálibami souvisí i mé nadšení pro fotografii a přírodní obory. Jsem autorem výpravných publikací o Českém středohoří a Krušných horách (Tajemství Českého středohoří, Zázračné České středohoří, Východní Krušné hory, Poutník Českým středohořím, Krásné acháty z Krásného Lesa). Jsem člen sdružení výtvarníků ROLOUS.

  David Surý [grafik, fotograf, kameraman, nadšenec wordpressu, cestovatel] od roku 2009 do současnosti
  Začínal jsem jako učitel výpočetní techniky a následně jsem několik let vedl tým grafiků v legendárním studiu CDL Design. Nejraději fotím reportážní a street fotografii. Na svých toulkách světem zaznamenávám krásy přírody, měst a také se snažím zachytit každodenní život obyčejných lidí. Navštívil jsem 30 zemí a mojí cestovatelskou láskou se stala Nicaragua a Írán. Jsem autorem videoklipů pro kapelu Toxic People a písničkáře Petra Lüftnera. Za své cestopisy jsem získal několik ocenění. S Martem Eslemem besedujeme po celé ČR s naší cestovatelskou show. www.davidsury.cz

  Martin Surý [obchod, produkce, grafika] od roku 2009 do 07/2021
  Získal jsem bohaté zkušenosti v oboru DTP v inzertním oddělení Ústeckého deníku, dále jsem pracoval jako grafik a posléze krátce jako vedoucí studia DTP. Velice se zajímám o filmové umění, které považuji za inspirativní zdroj pro moderní grafiku.