Skip to main content

V sobotu 9. října 2021 vyrazíme s Jirkou Svobodou do Lukova a Štěpánovské hory.

Botanika už v říjnu není příliš aktuální, volíme tedy lokalitu se skalními útvary, a zároveň mineralogickou lokalitu, kde si mohou účastníci exkurze něco zajímavého nasbírat. Velmi atraktivní je sbírání krystalů pyroxenů, které se nacházejí na několika lokalitách a najde je tam opravdu každý. Jedna z možností je lokalita Lukov, kde je naleziště krásných černých krystalů a zároveň se odtud dá dojít na pravěké hradiště na Štěpánovské hoře. Kromě dvojice ohromných valů a příkopů je na okraji Štěpánovské hory (z chráněné stepní vrcholové louky) nádherný rozhled směrem k západu.

Kdy: sobota 9. 10. 2021, od 10:00 hodin
Kde:Lukov a Štěpánovská hora – sraz v místě, kde začíná modře značená turistická cesta. Je tam turistický rozcestník. Modře značená cesta pak vede kolem naleziště krystalů pyroxenů a dále na Štěpánovskou horu.
Kdo: Jiří Svoboda
Vstupné: 
ZADAX

Organizuje LIFE České středohoří 

🥾 Exkurze s Jiřím Svobodou na Lukov a Štěpánovskou horu 🥾❗️ Sraz v sobotu 9. 10. 2021 v 10h u kaple sv. Antonína Paduánského v Lukově.
Jiří Svoboda, fotograf a milovník Českého středohoří, Vás provede po nalezištích minerálů v okolí Lukova. Procházka bude pokračovat přírodou Štěpánovské hory, kde je nejen zajímavá přírodní památka, ale i pozůstatky po prastarém hradišti a na závěr si užijete nádherné výhledy. Exkurze se koná v rámci doprovodného programu k výstavě “Nejkrásnějším pohořím s přírodovědcem Janem Šimrem”.

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR
Regionální pracoviště Správa CHKO České středohoří
Oddělení péče o přírodu a krajinu
Michalská 260/14, Litoměřice, 412 01
www.lifecs.cz, www.nature.cz
www.facebook.com/lifeceskestredohori

David Surý

Author David Surý

More posts by David Surý