Skip to main content

Jarmark babího léta [Litoměřice]

By Akce

Kamenožrouti na jarmarku 🙂
Tradiční Jarmark babího léta jako oslava podpory české a lokální tvorby se opět stává součástí litoměřického Vinobraní.

K nahlédnutí bude maketa knihy Poutník. Nově máme vyrobené kalendáře 2022 a omalovánky.

Kdy: sobota 17. 9. 2017, od 10:00–16:00 hodin
Kde: Tržnice Felixe Holzmanna, Litoměřice
Šoumeni:
Jiří Svoboda, David Surý
Vstupné:
zadáčo

Celá sobota se ponese v duchu originality, tradice, ruční práce, řemesla a tvůrčích dílen. Otevřené tržiště nabídne lokální produkty z keramiky, skla i porcelánu, šité hráčky, oblečení a doplňky pro děti i pro dospělé z úpletu a českého lnu, ručně zpracované šperky, výrobky ze včelího vosku, přírodní kosmetiku, diáře, bloky a notesy, knihy, dekorace do bytu, podzimní květinové dekorace a doplňky.
Prostor se stane klidným místem setkání řemeslníků, muzikantů a milovníků dobrého vína a jídla.
Jiří Svoboda a knihy Východní Krušné hory

Letní kino na Mírovém náměstí [Ústí nad Labem]

By Akce

Ve středu 15. září 2021, rozjedeme na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem besedu o Krušných horách. Tentokrát stylově, venku formou letního kina.

Deky s sebou 😃 K nahlédnutí bude i maketa nové knihy Poutník. Těšíme se na vás.

Kdy: středa 15. 9. 2021, 20:00 hodin
Kde: Mírové nám. 1, před Info centrem, Ústí nad Labem
Přednášející:
Jiří Svoboda
Vstupné: 
vstup ZDARMA

Událost na FB

Promítání na Mírovém náměstí, které ukončí akci Den pro zdraví, bude tentokrát pod taktovkou Jiřího Svobody.
Ten představí krásy dvou světů východních Krušných hor. Představeny budou nejen různé přírodní a historické zajímavosti, které se nachází na povrchu, ale diváci budou moci nahlédnout také do světa, který se ukrývá pod povrchem.
Přijďte se zaposlouchat do poutavého vyprávění fotografa a autora výpravných publikací Tajemství Českého středohoří a Zázračné České středohoří.

Kniha „Východní Krušné hory“ s podtitulem „Krásy dvou světů“ je výpravnou obrazovou publikací, která popisuje a fotograficky dokumentuje přírodní a historické zajímavosti východní části Krušných hor. V knize jsou zpracovány lokality, které leží na české straně tohoto krásného pohoří, a to v prostoru od Litvínova až po Petrovice. V publikaci jsou popsány nejen různé přírodní a historické zajímavosti, které najdeme na povrchu, ale nahlédneme také do světa, který se ukrývá pod povrchem.

Kamenožrout na Makových slavnostech [Ploskovice]

By Akce

Přijďte si v sobotu 11/9/2021 prolistovat naši novou knihu Poutník Českým středohořím. Budeme se na vás těšit s Jirkou Svobodou na sobotní akci Makové slavnosti, na zámku Ploskovice. Možná dorazí i Kamenožrout 😃

Kdy: sobota 11. 9. 2021, od 10:00–18:00 hodin
Kde: Zámek Ploskovice
Kdo:
Jiří Svoboda, David Surý
Vstupné: 
50,– Kč pro dospělé, děti od 2l et 30,–Kč

Info od pořadatele:
MAKOVKY! Opět je tu gastro-kulturní akce ♥ Café Páv společně se zámkem Ploskovice chystá Makové slavnosti jako oslavu suroviny, jejíž pěstování má v České Republice dlouhodobou tradici. Opět ve spolupráci se spolkem českého modrého máku. http://ceskymodrymak.cz Můžete se těšit na mák ve všech podobách, slané či sladké delikatesy, maková kosmetika, něco makového na sebe a jiné makové produkty. Produkty naleznete ve stáncích v zámeckých zahradách, tentokrát pod zámkem. Akce je doprovázena kulturním programem. Degustační karty jsou již druhý ročník zrušeny. Máme pro vás opět NOVINKY a máte se na co těšit.
10.00-18.00 DIVADÉLKA, KONCERTY, WORKSHOPY-DÍLNIČKY
SPOLEK ČESKÉHO MODRÉHO MÁKU:
Besedy o zdravé stravě, které naleznete na stánku a na označených místech.
Po celou dobu akce se můžete těšit na workshopy, besedy opírající se o zdravou stravu (mák je bohatý na vápník!…), plstěnou dílničku, recykl/upcykl/lokální obchod Concept store Lorefa, obchod Bona Fide Litoměřice, domácí kváskový chléb, Maková zmrzlina od LEONARDO, bylinkový stáneček, makové menu od Café Páv. Nebude chybět Zoban pražírna Litoměřice, které máme na mlýnku v Café Páv.
Na rady a tipy okolo máku se můžete těšit od spolku Českého modrého máku, zemědělci pak na osivo od PRO SEEDS s.r.o.
Maková mouka a makový olej jsou poslední věcí kterou prozrazujeme, zbylé makové účastníky musíte přijít objevit sami.
Tešíme se, bude to milé, bude to zdravé, bude to mňam!
Mák je všeobecně zdraví prospěšná surovina, lze z ní připravit spousta pokrmů od klasického makovce, přes zmrzlinu až po nádivku do masa – fantazii se meze nekladou.

Akce je vhodná pro děti i dospělé.

FOTOGRAF ČESKÉHO STŘEDOHOŘÍ

By Akce

Beseda o Českém středohoří očima fotografa a spisovatele Jiřího Svobody.
Jedná se o doprovodný program k výstavě Nejkrásnějším pohořím s přírodovědcem Janem Šimrem, kterou můžete navštívit před přednáškou.

K nahlédnutí bude i maketa nové knihy Poutník. 

Kdy: úterý 27. 07. 2021, 17:00 hodin
Kde: Muzeum města Ústí nad Labem
Přednášející:
Jiří Svoboda
Vstupné: 
20,– Kč

Web: Lifeceskestredohori

Kniha „Poutník Českým středohořím“ s podtitulem „Jak jsem potkal lidi, kameny, kytky a jiné zázraky“ je koncipována jako sbírka esejí a dalších textů o zajímavostech a krásách Českého středohoří s bohatým obrazovým doprovodem. Nahlédněte do krajiny plné barev i pozoruhodných rostlin a živočichů, ponořte se do záhad nejstarší historie lidského osídlení, prozkoumejte dávné sopky, nebo se nechte okouzlit barokními památkami, skrytou geometrií skal a krásou nerostů.